Јанушев од Пробиштип: Народот знае што да одбере!

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ и носител на листата во ИЕ 3, Игор Јанушев, денеска беше во посета на Пробиштип. Тој од таму порача дека народот знае што да одбере, затоа што заслужува и подобро и повеќе.

 

 

Денеска остваривме посета на Пробиштип. Ги запознавме граѓаните со програмата која нуди #обнова и многу повеќе за секој еден. Она што не охрабрува и ни дава мотив да се вложиме максимално е поддршката од народот. Народот знае што да одбере, затоа што заслужува многу повеќе и многу подобро!#ОдбериОбнова

Publiée par Igor Janushev sur Mercredi 8 juillet 2020

Advertisements