Изгоре стан на Рузвелтова

Пет противпожарни возила го гаснеа пламенот кој зафати стан на Рузвелтова.. за среќа жртви и повреднеи нема..минувачите кажаа дека глетката била страшна.

Од станарите двајца цело време беа на балкон бидејќи беа заглавени и чекаа огнот да биде целосно изгаснат.

15 пожарникари го гаснеа пожарот, а на местото имаше и две амбулантни возила.

Според првичните, неофицијални информации огнот избувнал поради невнимание при готвење и брзо се проширил во кујната, па и низ целиот стан.

Се утврдуваат причините поради кои избувнал огнот.

Симона Србиноска

КАТЕГОРИИ
Споделете ja веста