ИЛИЈА НЕСТОРОВСКИ МОЖЕ ДО КРАЈОТ НА ЈАНУАРИ ДА СИ ЗАМИНЕ ОД УДИНЕЗЕ

Тргна приказната дека Илија Несторовски ќе си замине од Удинезе и дека наскоро ќе заигра во некој од италијанските второлигаши. Вчера во Удине се зборуваше за замена на играчи со Порденоне, денеска актуелно е заминување на Македонецот во Бреша, а се споменува и СПАЛ. Несторовски игра малку сезонава, има само еден постигнат гол, а Удинезе е во опасната зона, па се е опција до крајот на месецов.

КАТЕГОРИИ
Споделете ja веста