ХОЛАНДИЈА ЈА СОВЛАДА УКРАИНА (3-2) ВО ВТОРИОТ ДУЕЛ ОД 1. КОЛО ВО НАШАТА ГРУПА НА ЕП

Денеска на Европскиот фудбалски шампионат ќе има нови три натпревара. Од 15 часот Шкотска во Глазгов игра Чешка, тоа е втор двобој од “Д“ групата, а потоа се првите средби во петтиот состав. Во нив Полска во Санк Петербург од 18 часот игра со Словачка, а Шпанија од 21 во Севиља со Шведска.

КАТЕГОРИИ
Споделете ja веста