Грк уапсен на Табановце со фалсификувана сообраќајната дозвола

На 06.08.2020 во 11.30 часот на Граничниот премин Табановце, на влез во Република Македонија, при контрола на патничко возило „форд“, со германски национални ознаки, управувано од К.К.(60), државјанин на Р.Грција, било констатирано дека сообраќајната дозвола за возилото била фалсификувана, односно било извршено бришење на податоци.

К.К. бил лишен од слобода и предаден на полициски службеници од СВР Куманово за понатамошна постапка.

КАТЕГОРИИ
Споделете ja веста