Грешките на непрепознатливиот Вардар и прецизноста на Кил (ВИДЕО)

Европскиот ракометен првак, Вардар вчеравечер во „Јане Сандански“ го претрпе првиот пораз оваа сезона во Лигата на шампионите.

Црвено-црните одиграа две различни полувремиња а во првото постигнаа само четири гола. За тоа дека ништо не им одеше од рака призна и противникот.

За оние кои го пропуштија натпреварот, еве ги најдобрите моменти од мечот.

КАТЕГОРИИ
Споделете ja веста