Граѓанскиот суд ја одби тужбата на Ковачевски за Чулев

Граѓанскиот суд ја одби тужбата на Васко Ковачевски за Наќе Чулев. Ковачевски го тужеше Чулев за изјава во која тогашниот министер за внатрешни го обвинува првиот човек на РЕК Битола дека додека бил директор извршил изнуда и барал 250 илјади евра поткуп од битолска фирма во замена за добивање тендер за ископ на јаловина.

Чулев тогаш поднесе кривична пријава за Ковачевски, а Обвинителството има отворено предмет со доказниот материјал што МВР го достави за сомнителните зделки на Ковачевски како прв човек на РЕК Битола. Тој тогаш ги демантираше сите тврдења на Чулев. 

Во продолжение, изјавата на адвокатот на Чулев, Ангел Гина.

КАТЕГОРИИ
Споделете ja веста