НАЈНОВИ ВЕСТИ

ГОСТИНСКИ ПОБЕДИ НА ПРИЛЕП, БУТЕЛ И ЕУРОФАРМ ПЕЛИСТЕР 2 ВО РАКОМЕТНАТА СУПЕР ЛИГА

Синоќа се одиграа нови натпревари во машката ракометна Супер лига, но само од групата Б зошто тие од А се суспендирани заради присуство на корона во неколку клубови. Во нив  три гостински победи: на Прилеп кај Работнички со 34-29, на Бутел кај Тиквеш со 25-22 и на втората екипа на Еурофарм Пелистер кај Младост со 30-22. 

КАТЕГОРИИ
Споделете ja веста