НАЈНОВИ ВЕСТИ

Гори депонија кај хотелот „Александар Палас“

Депонија со ѓубре гори во близина на хотелот „Александар палас“. На терен веќе интервенира Бригадата за противпожарна заштита, пишува Република.

Повеќе детали се најавуваат по завршувањето на интервенцијата на пожарникарските екипи.

Извор: Република

КАТЕГОРИИ
Споделете ja веста