Ѓоргиевски: Нема толеранција кон Арсовска и скопски Комуналец, поднесовме пријава

Ѓоргиевски: Нема толеранција кон Арсовска и скопски Комуналец, поднесовме пријава

Градоначалникот на Општина Кисела Вода, Орце Ѓорѓиевски, поднесе прекршочна   пријава против јавното претпријатие „Комунална хигиена“ –поради ненавремено и нередовно собирање на отпадот во општината. Скопје со недели изгледа како голема депонија и се дави во отпад, а ситуацијата се влошува со високите температури, вели Ѓорѓиевски.

КАТЕГОРИИ
Споделете ja веста

COMMENTS

Wordpress (0)
Disqus ( )