Ѓоковиќ поради повред се откажа од двојки на Синсинати

Новак Ѓоковиќ поради повреда го откажа настапот во двојки на Мастерсот во Синсинати. Србинот требаше на настапи со колегата Филип Крајиновиќ, но поради болки во вратот, се очекува да се појави само во поединечна конкуренција, каде е главен фаворит за титулата. Негов следен предизвик е „Ју-Ес Опен“, но стручниот тим и организаторите се сомневаат за настап на Грен слем турнирот во Њујорк.

КАТЕГОРИИ
Споделете ja веста