Ѓоковиќ откри зашто е во Њујорк


За многумина настапот на Новак Ѓоковиќ на „Ју Ес Опен“ е поради тоа што бранителот на титулата Рафаел Надал се откажа. Сепак, Србинот не вели така. Неговата одлука да се појави во Њујорк е уште пред неколку месеци, од причина што овој турнир е за него е повеќе од успешен. Иако не беше 100 отсто сигурен за настап, Ѓоковиќ вели неговата желба за четврта титула на американско тло е огромна. Реално патот до истата е широко отворе, но дали ќе биде така останува да видиме од 31 август.

КАТЕГОРИИ
Споделете ja веста