Game of Thrones, сезона 8: Пристигна првиот официјален трејлер

HBO го објави официјалниот трејлер за новата и последна сезона од серијалот Game of Thrones. Премиерата на последната сезона ќе биде на 14-ти април, а големото финале е закажано за 19-ти мај.

За разлика од претходните сезони, последната ќе има само шест епизоди.