Фрлил сомнителен пакет во својот автомобил, полицијата го уапсила

На 23.08.2020 во 03.00 часот на ул.„Железничка“ во Штип, полициски службеници од СВР Штип го лишиле од слобода Д.И.(27) од Штип, поради тоа што забележале дека фрлил сомнителен пакет од патничкото возило кое го управувал. Во пакетот, кој го пронашле полициските службеници, имало марихуана и бела грутчеста материја. Тој бил приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.   

КАТЕГОРИИ
Споделете ja веста