ФРАНК ДЕ БУР Е ПОСТАВЕН ЗА СЕЛЕКТОР НА ХОЛАНДСКАТА ФУДБАЛСКА РЕПРЕЗЕНТАЦИЈА

Франк Де Бур е именуван за селектор на Холандија и ќе ги води лалињата до 2022. година. Оваа одлука е логична ако се знае дека Роналд Куман си замина, а од постоечките тренери од оваа земја нема поголемо име и поталентиран предводник во моментов. Франк ги водеше Интер, Ајакс, Кристал Палас, а во последниот период и Атланта Јунајтед во МЛС лигата, но во еден период беше и беше помошник во холандската фудбалска репрезентација.

Advertisements