ФРАНЦИЈА ЈА ПОБЕДИ МАКЕДОНИЈА (7-0) ВО КВАЛИФИКАЦИСКИ МЕЧ ЗА ЖЕНСКОТО ФУДБАЛСКО ЕП

Франција ја победи македонската женска фудбалска сениорска репрезентација со 7-0 во меч од квалификациите од Европското првенство. Триколорките беа убедливи на нашиот најголем стадион и останаа во игра за настап на завршницата додека ние и пред овој дуел ги имавме загубено шансите во седмата квалификациска група, а како за оваа пригода имавме и седум фудбалерки заразени од корона немавме теорија за мегданот во Скопје.

Advertisements

Поврзани вести