ФРАНЧЕСКО ТОТИ СЕ ВРАЌА ВО РОМА, НО ПРАШАЊЕ Е ДАЛИ ВО ПАКЕТ СО МАКС АЛЕГРИ

Легендата на Рома Франческо Тоти ќе се враќа во клубот во кој ја мина целата кариера. Преговорите се во тек, местото најверојатно ќе биде технички директор, а предусловот е создаден со заминувањето на претходниот сопственик Џејмс Палота. Римјани од пред еден месец со со променет главен акционер, а тој американскиот продуцент Ден Фридкин го сака Тоти назад, а можеби и пакет во кој би бил и тренерот Масимилијано Алегри. Од Италија јавуваат дека трофејниот тренер исто ги започнал преговорите со римјани

КАТЕГОРИИ
Споделете ja веста