Филип Лазаров е позитивен на коронавирус

Поранешниот македонски ракометен репрезенативец Филип Лазаров е позитивен на коронавирус-пренесуваат германските медиуми. Членот на второлигашот Ратинген изразил сомнеж дека се заразил патувајќи кон Германија бидејќи неговиот сопатник бил позитивен. Филип не заминал на подготвки со екипата и во моментов е добар и во самоизилација.

КАТЕГОРИИ
Споделете ja веста