НАЈНОВИ ВЕСТИ

Федерер денеска се враќа на тенисот

По долга пауза, Роџер Федерер денеска се враќа на елитниот тенис и тоа на домашно тло во Женева. Швајцарецот почннува од второто коло а негов противник за прв пат во кариерата е Шпанецот Пабло Андухар. Во пресрет на овој дуел, Федерер вели дека паузата не му помогнала, а единствено нешто што му е во прилог е ранкингот на АТП. Но, признава дека осмата позиција во моментов е нереална за него.

КАТЕГОРИИ
Споделете ja веста