ЕВРОПСКА ЛИГА: ЕУРОФАРМ ПЕЛИСТЕР УТРЕ КАЈ РАЈН НЕКАР, МЕТАЛУРГ НЕМА ДА ИГРА СО ФИВЕРС

Еурофарм Пелистер се упати во Германија за дуел кај Рајн Некар Левен, но Австриски Фиверс не доаѓа во Скопје за средба со Металург во новата меѓународна ракометна клупска седмица. За битолчани тоа е трет настап во Д групата од Лигата на Европа, во која до сега од можните 4 е освоен само еден бод.

КАТЕГОРИИ
Споделете ja веста