Еурофарм се пресели на подготовки во Маврово

По само еден тренинг во Битола ракометарите на Еуроарм Работник од денеска се на Маврово каде практично ќе бидат одржани и најважните подготовки за новата сезона. Зелените имаат нов тренер Бабиќ и седум играчи Мандалиниќ, Мараш. Кушан, Танковски, Кукуловски, Периќ и Костески, но и стара амбиција да го урнат Вардар дома, и да дојдат до добра позиција во ЕХФ односно Лигата на Европа. Еурофарм Пелситер во Маврово ќе остане две недели по што ќе започнат подготвителните средби.

 

 

Advertisements