ЕУРОФАРМ ПЕЛИСТЕР СО ПОБЕДА НА СПОРТИНГ (31-25) ЈА ЗАТВОРИ 2021. ГОДИНА ВО ЛИГАТА НА ЕВРОПА

Ракометарите на Еурофарм Пелистер на најдобар можен начин ја завршија 2021-та во Лигата на Европа и се на добар пат да си обезбедат елиминациска фаза. Во Битола синоќа во рамки на шестата рунда беше совладан Спортинг Лисабон со 31-25 што ги смести зелените на второто место во групата Д пред паузата.

КАТЕГОРИИ
Споделете ja веста