ЕУРОФАРМ ПЕЛИСТЕР И БУТЕЛ ГО ОТВОРААТ 8. КОЛО ВО ДОМАШНАТА РАКОМЕТНА СУПЕР ЛИГА

Со натпреварот на Еурофарм Пелистер и Бутел денеска ќе биде отворено 8. коло во домашната машка ракометна Супер лига. Битолчани можат да се израмнат со водечкиот Вардар, но и тимот од Бутел може при изненадување попладнево во салата Младост може да се изедначи со зелено белите. Утре има четири средби: Струга со Еурогарм 2, Охрид со Металург, Радовиш со Пролет и Вардар со Прилеп, а в недела е дуелот на Скопје и Тиквеш.

КАТЕГОРИИ
Споделете ja веста