НАЈНОВИ ВЕСТИ

Еуро Никел го дочекува МЗТ Скопје (17.00) во вториот меч од финалната серија за шампионската титула

Денеска се игра вториот меч од финалната плеј оф серија меѓу МЗТ Скопје и Еуро Никел. Екипата на Горан Самаеџиев се надева дека ќе ги надмине проблемите со заморот од згуснатиот распоред и патувањето на неутралниот терен поради ковид-центарот во Кавадарци. Имаа одличен меч во Аеродром, но на крајот профитираа Металците со тесни 83-81. Тимот на Дарко Радуловиќ верува во нова победа попладнево во салата „26 април“ од 17 часот, со која ќе бидат на чекор до одбрана на шампионска титула.

КАТЕГОРИИ
Споделете ja веста