ЕЛМАС ОДНОВО БЕШЕ ВО ТИМОТ НА БЕСПРЕКОРНИОТ НА СТАРТОТ ОД КАЛЧОТО НАПОЛИ

Елиф Елмас одново доби минутажа и во завршните 20-тина минути учествуваше во новиот победнички марш на Наполи во Италијанската фудбалска лига. Нашиот репрезентативец беше на теренот кај Сампдорија кога Наполитанците веќе го имаа постигнато конечниот резултат од 4-0 со кој се први по пет кола во Калчото пред миланските ривали, Интер и Милан и пред Рома.

Advertisements