Елмас не заигра во Бергамо, Наполи веќе нема шанси за пласман во ЛШ

Наполи се сведе на теорија за учество во следното издание на Лигата на шампионите бидејќи поразот од 2-0 синоќа во Бергамо значи и цели 15 бода заостаток на шестиот Наполи во однос токму на четвртата Аталанта на табелата во Италијанското калчо.  Нашиот Елиф Елмас остана цел натпревар на клупа на екипата која веројатно по освојувањето на Купот веќе нема други амбиции во оваа сезона.

КАТЕГОРИИ
Споделете ja веста