ЕЛМАС ДО 100 НАСТАПА ЗА НАПОЛИ КОЈ ЗАГУБИ ДЕЛ ОД ПРЕДНОСТА ВО КАЛЧОТО И ГИ ПОВЛЕЧЕ МИЛАН И ИНТЕР

Елиф Елмас влезе на стартот на второто полувреме во составот на Наполи кој не успеа да триумфира на гости кај Сасуоло. Во мечот кој заврши 2-2 нашиот играч прослави јубилеј 100 настапа за Наполитанците кои останаа први, но сега имаат само бод повеќе од Милан кој протатни низ Џенова со 3-0. 30 минути кај домашните доби Горан Пандевно откако се практично беше завршено.

КАТЕГОРИИ
Споделете ja веста