ЕХФ НЕ МУ ОДГОВОРИ НА ВАРДАР, НО ЕЛВЕРУМ НЕ ДОАЃА ЗА СРЕДБАТА ОД РАКОМЕТНАТА ЛШ

ЕХФ не му одговори на Вардар на своевидниот протест за одлуката без да биде консутиран да биде одложен мечот со Елверум од второто коло во Лигата на шампионите. Норвежаните секако не доаѓаат во Скопје за натпреварот што требаше да се игра в четврток навечер, а денеска таму четири меча во кои: Алборг се соочува со Мотор, Киелце го дочекува Пик Сегед, Порто на Митревски игра дома со Мешков Брест, а ПСЖ со Флензбург

Advertisements