Едно лице се здоби со убодна рана од нож во битолско

На 21.07.2020 околу 18.30 часот во с.Долно Чарлија, битолско, полициски службеници од СВР Битола ги лишиле од слобода С.Т.(48) и О.Т.(44), бидејќи по претходна расправија, со нож му нанеле убодна рана на М.Н.(39), кој бил пренесен во Клиничка болница Битола, каде му биле констатирани телесни повреди. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

КАТЕГОРИИ
Споделете ja веста