Еден од македонците на крузерот кај Јокохама заразен со корона вирус

Прв случај на Корона вирус кај македонски државјанин. Станува збор за еден од тројцата макеодднци кои се вработенио на крузеротДајмонд кај Јокохама.

Веста предмалку официјално ја потврди и минситерството за здравство и министерството за надворешни работи. Во моментов тој е хоспитализиран во здравствена установа во Јапонија.

A останатите двајца нема податоци од надлежните…Инаку црниот биланс од Коробна вирусот се шири, повеќе за ова подоцна во вестите

КАТЕГОРИИ
Споделете ja веста