Е. Пелистер денеска во Шабац по нов СЕХА триумф

По вчерашниот пораз на Вардар на гостувањето кај Нексе со 36-32, попладнево пред четврти СЕХА испит се и ракометарите на Еурофарм Пелистер.

Битолската екипа во Шабац ќе атакува на трета победа, или втора против Металопастика, по онаа во декември на свој терен со 30-26. 

Победа за Еурофарм Пелистер денеска од 17 часот ќе значи и враќање на делба на првото место со Загреб во групата А.

КАТЕГОРИИ
Споделете ja веста