Џорџо Киелини е единствениот играч Јуве што ги освои сите девет титули

Џорџо Киелини е единствениот играч на Старата дама што ги освои сите девет титули во оваа незапамтена серија во Торино. 36 годишниот стопер тргна во низата на Јувентус заедно со Барѕаљи, Бонучи и Буфон, но првиот во меѓувреме се повлече, а другите двајца беа отсутни, во Милан односно ПСЖ, по една сезона.

КАТЕГОРИИ
Споделете ja веста