ДВОЈНА РАКОМЕТНА ПРОГРАМА ДЕНЕСКА ЗА НАС ВО ЕВРОПСКАТА ЛИГА

Двојна програма за нас денеска во Европската машка ракометна лига. Од 18.45 во Битола Еурофарм Пелистер игра со Кадетен Шафхаузен, а од 20.45 во Шпанија Металург гостува кај Адемар Леон. Шансите за успех на сините од Автокоманда во вториот меч од групата А се мали, но затоа впечаток е дека тие на Еурофарм во дуелот број 2 во Д составот се далеку поголеми.

Advertisements