Две лица уапсени поради бесправна сеча на дрва

На 12.10.2020 во 14.20 часот, во атарот на тетовско Седларево, во месноста „Крушица“, полициски службеници на СВР Тетово ги лишиле од слобода И.И.(25) и С.И.(32) од ова село, поради бесправна сеча на дрва. Тие се задржани во Полициската станица Тетово.

Advertisements