Две лица уапсени кај наплатна рампа „Миладиновци“

На 17.09.2020 во 20.30 часот, полициски службеници од СВР Скопје на автопатот Скопје – Куманово, кај наплатна рампа Миладиновци, ги лишиле од слобода Б.А.(25) и Е.А.(27), двајцата од Куманово, затоа што при извршен преглед кај нив била пронајдена марихуана. По документирање на случајот, против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.

КАТЕГОРИИ
Споделете ja веста