Две лица каснати од кучиња скитници во општина Аеродром

На 15.07.2020 во 09.50 часот во Полициската станица Аеродром, Б.С.(65) од Скопје пријавил дека на ул.„23 Октомври“ била касната од куче скитник.
Во 18.30 часот во истата полициската станица, Д.Р.(21) од Скопје пријавил дека на ул.„Горно Лисиче“ ито така бил каснат од куче скитник.
КАТЕГОРИИ
Споделете ja веста