Две деца загинаа во пожар во Скопје

Две деца на возраст од три и една година загинале во пожар во населбата Шуто Оризари откако избувнал пожар во една куќа.

Според МВР, пожарот избувнал во куќа на улицата Брсјачка буна, по што се проширил на три други куќи. Оттаму за Алфа велат дека пожарот е пријавен во 14.15 часот.

Екипа на Алфа е на лице место.

КАТЕГОРИИ
Споделете ja веста