ДУЕЛ НА ДВЕТЕ ЕКИПИ НА МЗТ СКОПЈЕ (17.00) ЗА МЕСТО ВО КОШАРКАРСКАТА СУПЕР ЛИГАТА

Кошаркарските шампионат на земјава продолжува денеска со одмерувањето на двете екипи на МЗТ Скопје со тоа што во натпреварот што од 17 часот ќе се одвива во Јане сандански сениорите се домаќини, а и фаворити. Инаку во моментов двата тима од Аеродром се далеку од врвот на деветото и десеттото место, но ако првата екипа слави може веднаш да просперира до петтата позиција што би значело и место во Супер лигата.

КАТЕГОРИИ
Споделете ja веста