ДОК РИВЕРС БИ МОЖЕЛ НАСКОРО ДА СЕДНЕ НА ТРЕНЕРСКОТО СТОЛЧЕ НА ФИЛАДЕЛФИЈА

По отказот кој го доби од Лос Анџелес Клиперс Док Риверс е пред наоѓање на нов тренерски ангажман и тоа во Источната конференција. Стнува збор екипата на Филаделфија која претходно сезонава се раздели од Брет Браун. Филадејфија има солиден тим и ѕвезди како Џоел Ембид и Бен Симонс па од клубот се надеваат дека токму Док Риверс може да помогне во подобрување на нивните резултати, со оглед на тоа дека 76-ките во плеј-офот одиграа катастрофално и со убедливи 4-0 загубија од Бостон.

КАТЕГОРИИ
Споделете ja веста