НАЈНОВИ ВЕСТИ

ДОДЕКА ТОТЕНХЕМ Е ВО СКОПЈЕ ДИРЕКТОРОТ ХИЧН ВО МИЛАНО ПРЕГОВАРА ЗА ШКРИЊАР

Додека екипата е во Скопје менаџментот на Тотенхем преговара за нови засилувања. Така деновиве директорот на лондонскиот тим Стив Хичн бил во Милано за да го купи од Интер стоперот Милан Шкрињар. Словакот е многу ценете во последните неколку години, а е и голема желба на Жозе Мурињо, но Италијанците не ја спуштаат цената под 60 милиони евра, што во моментов е превисоко за Спарси.

КАТЕГОРИИ
Споделете ja веста