До петок сончево, со умерена облачност

До петок времето ќе биде сончево со повремена мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер, а веќе в петок и сабота во попладневните часови ќе има услови за локална нестабилност.

Минималните температури ќе достигнат до 23 степени, а максималните до 37 степени.

КАТЕГОРИИ
Споделете ja веста