Дневен хороскоп 20.07.2021 год

ОВЕН

Одличен ден за разговор за добивање на кредит, позајмица, наоѓање спонзори. Се врзано за „туѓи пари“ ви оди од рака. Заинтересирани сте за симпатија и убедени дека ќе донесете одлука да биде со вас. Стабилно здравје.

БИК

Не сте задоволни од ситуацијата на работа. Работата стагнира, а вие успевате да го помрднете од истата точка. Ве фрустрира ситуацијата во бракот, затоа што партнерот делува незаинтересирани. Имунитетот е во пад.

БЛИЗНАЦИ

Ве очекува прилив на пари кој ви ја подигнува самодовербата. Амбициозни сте и вредни и во суштина задоволни како се развива работата. Не сте задоволни од емотивното поле и неможноста да најдете партнер. Стабилно здравје.

РАК

Областа за судење е одлично прикажана. Судскиот процес или одлично се развива, или добивате вест за донесено решение во ваша корист. И покрај тешкотиите, полни се со надеж дека ќе дојде до подобрување на брачниот однос. Одлично здравје.

ЛАВ

Ве очекува нова работна понуда. Во финансиска смисла е одлично привлечна, па сериозно ја разгледувате. Запознавате личност која веднаш ви се допаѓа и има врска со странство. Стабилно здравје.

ДЕВИЦА

На работа ве чека нервоза поради лоша соработка со странците. Ве очекува изненадувачки трошок кој ве исфрла од такт затоа што финансиската ситуација е лоша. Емотивната сфера не ве интересира во моментов. Не е најдобро здравјето. Проблеми со нервите.

ВАГА

Ситуацијата на работа е стабилна, и се се одвива мирно и на задоволувачки начин. Емотивно сте незадоволни и одеднаш се впуштате во караница со партнерот која доведува до изненадувачки раскин. Стабилно здравје.

ШКОРПИЈА

Наместо да се фокусирате на работи кои ви одат од рака, се фокусирате на проблем кој веќе долго време не успевате да го решите. Задоволни сте од емотивниот однос. Бубрезите се чувствителни.

СТРЕЛЕЦ

Работата не се одвива како што треба. Има многу застои, проблеми, тешкотии, нервози… Имате впечаток дека решавате проблеми кои е невозможно да се решат. Ви годи отворен и опуштен разговор со брачниот партнер. Пад на имунитетот.

ЈАРЕЦ

Задоволни сте како се одвиваат преговорите, иако имате некои адути кои и натаму не ги откривате во случај да преговорите „запнат“. Не сте заинтересирани за емотивното поле, ниту сакате да го подобрите. Стабилно здравје.

ВОДОЛИЈА

Одличен ден за решавање на правни прашања и за комуникација со претставниците на медиумите. Оставате впечаток на сериозна и одговорна личност. Уживате во блискоста со саканата личност. Се чувствувате силно.

РИБИ

Скоро се ви оди од рака – соработка со странците и надредената личност. Ве загрижуваат финансиите и поради нив сте и нервозни. Брачниот партнер ви пружа емотивна и материјална поддршка. Стабилно здравје.

КАТЕГОРИИ
Споделете ja веста