Димитриевиќ ја има најдобрата тројка сезонава во Хувентуд

Одличната сезона во дресот на Хувентуд, Ненад Димитријевиќ ја заокружи со уште едно признание од клубот. Нашиот репрезентативец ја има најдобрата тројка реализирана во текот на изминатата сезона. Прецизниот шут од далечна на дуелот против Тенерифе заслужено го смести на врвот во изборот на пет најдобри тројки по крајот на оваа сезона.

КАТЕГОРИИ
Споделете ja веста