ДИ МАРИЈА СУСПЕНДИРАН ЗА 4 МЕЧА ЗА ИНЦИДЕНТОТ СО МАРСЕЈ, А НЕМА ДА ИГРА НИТУ ЗА АРГЕНТИНА

Анхел Ди Марија доби четири меча суспензија за удирање противнички играч па ПСЖ ќе мора и без Аргентинецот во финишот на овој и поголем дел од следниот месец. Ди Марија е четврти казнет за инцидентот со Олипик Марсеј откако претходно и Нејмар, Паредес и Куразава заработија казни од две до шест средби. Ди Марија денеска е интересен и со реакцијата по сознанието дека не е повикан во селекцијата на Аргентина заради подмладување на тимот во која прашува зошто тогаш е повикан Меси.

КАТЕГОРИИ
Споделете ja веста