ЏЕНОВА СО 14 НОВИ ЗАБОЛЕНИ ОД КОРОНА, МЕЃУ НИВ НЕ Е ГОРАН ПАНДЕВ

Џенова н Горан Пандев запливаа во корона откако синоќа беше соопштено дека на двата постоечки, по новите тестови, вирусот е утврден и кај други 14 играчи. Нашиот репрезенативен капитен не е меѓу нив, што е добро за нас на девет дена пред дуелот со Косово во Лигата на нациите, но извесно е дека на тимот од Луиџи Ферарис му претстои долга пауза. Во меѓувреме воочекување на тетовите кај Наполи со кој Џенова играше во неделата, во Италија се повеќе се говори дека шампионатот може да доживее прекин иако за такво нешто од официјалните лица за сега нема ниту збор.

КАТЕГОРИИ
Споделете ja веста