ЏЕНОВА И ПАНДЕВ ОСВОИЈА БОД СО АТАЛАНТА И СЕ ПРЕМЕСТИЈА НА 18. МЕСТО ВО КАЛЧОТО

Горан Пандев одигра 20 минути во нерешените 0-0 на Џенова со Аталанта синоќа. Со бодот од овој меч тимот на нашиот ветеран сега е 18-ти и зад него се само Каљари кој вчера загуби од Јувентус со 2-0 и Салернитана која не отпатува кај Удинезе заради двајца заболени од корона во своите редови по што градските власти во Салерно и на покраината Кампања не дозволија екипата воопшто да отпатува.

Advertisements