ЏЕЈСОН КИД СЕ ВРАТИ ВО ТЕКСАС И ГО ПРЕЗЕДЕ ДАЛАС МАВЕРИКС

Џејсон Кид го презеде Далас Маверикс и ќе го води НБА првакот од пред десет години во следните години. Ол Старот кој не игра веќе 8 години стекнуваше искуство како прв тренер на Бруклин и Милвоки и како асистент во псоедните две години во Лејкерис. Кид го наследува Рик Карлајс со кого во 2011 година дојде до единствената титула во историјата на франшизата.

КАТЕГОРИИ
Споделете ja веста