Деветгодишното дете паднало во Вардар, но било извлечено и спасено


На 13.09.2020 околу 14 часот било пријавено дека  машко дете паднало во река Вардар помеѓу Камени  мост и  мост „Око“. Веднаш е интервенирано од страна на полициски службеници од ПС  Центар и Интервентната полиција и деветгодишното дете било  извлечено и спасено. 

КАТЕГОРИИ
Споделете ja веста