Детали за убиството во Топанско: Убиени две млади момчиња

На 05.03.2021 во 02.35 часот во СВР Скопје било пријавено дека на бул.„македонско – Косовска Бригада“ се слушнало пукање. По излегување на местото на настанот од страна на полициски службеници, било пронајдено патничко моторно возило „Цитроен“ со скопски регистарски ознаки и две лица кои не давале знаци на живот.. Од страна на лекар од итна медицинска помош била констатирана смрт кај двете лица. Пронајдени се чаури од огнено оружје (пиштол и автоматска пушка). Утврден е идентитетот на лицата А.Б.(28) и Б.В.(24), двајцата од Скопје. Се преземаат мерки и активности за расчистување на случајот- велат од МВР за Алфа .

КАТЕГОРИИ
Споделете ja веста