ДЕСЕТИНА НОВИ ПОЗИТИВНИ НА КОРОНА ВО НАШИТЕ КОШАРКАРСКИ КЛУБОВИ

Десетина нови заболени од корона односно позитивни на тестирањата во кошаркарските клубови во земјава и тоа само неколку дена пред стартот на првенството кое сега е многу неизвесно. Скринингот покажал присуство на вирусот во екипите на ТФТ, МЗТ Скопје, Гостивар и втората екипа на МЗТ, а од претходно знаевме за заболени во Академија ФМП и за изолацијата во Вардар, па сосема е извесно дека нема услови за игра во текот на следниот викенд.